Събитието се отменя!
Представяне на книгата на Марин Георгиев -
"Камъчета под езика" на 20 септември 2023 г. от 17:30 ч.
в Читалнята на РБ "П. Р. Славейков" - Велико Търново
ПРЕДСТАВЯНЕ НА 12 СЕПТЕМВРИ 2023 Г. - 18.00 ч. -
Читалня на РБ "П. Р. СЛАВЕЙКОВ" /ул. ИВ. БОТЕВА 2/
Владимир Дръндаревски - автор на първата книга, която представлява завършена психологическа теория, обясняваща пълноценно, достъпно и пълномащабно понятието щастие, Ви кани на представяне, на следващата своя творба със заглавие „Книга за щастието“.
Това е книгата, която дава точните понятия, свързани с щастието. Развива уникална, пълномащабна теория, разкриваща неговите нюанси в живота и най-важното - дава конкретните решения на всичко, свързано с щастието.
Тази книга ще ви помогне да се определите, да се замисляте постоянно, да тренирате мисълта си, съзнанието, душата и сърцето си в посока само и единствено на намиране на пътя към вашето постоянно, бъдещо спокойствие, хармония и лично щастие.
Международна конференция „Приоритети в дигитализацията на книги, документи, снимки и съвременни подходи за популяризиране на дигитализираните материали“
28 септември 2023 г., гр. Велико Търново
Programme*
Програма*
*Работният език на конференцията е английски
Международната конференция „Приоритети в дигитализацията“ разглежда една изключително важна тема относно това как да се подберат материали за приоритетно дигитализиране. Конференцията се организира в рамките на международния проект „DigiPrior: Приоритети в дигитализацията на книги, документи, фотографии и съвременни подходи за популяризиране на дигитализираните материали“, който се осъществява по Програма “Еразъм +” подпрограма „Партньорства за сътрудничество в професионалното образование и обучение“. Проектът има за цел да разработи иновативни обучителни материали със свободен онлайн достъп и да обучи библиотекари, архивисти, мениджъри на малки организации и учители в сферата на библиотечните науки, за това как да подберем материали като книги, документи, фотографии и др. за приоритетно дигитализиране, как да поддържаме дигиталните архиви и как да популяризираме и използваме вече дигитализираните материали.
В проекта участват представители от различни организации от страната и чужбина като водещи преподаватели и изследователи, които имат опит в изготвянето на стратегии и подходи за приоритети в дигитализацията на писменото културно наследство.